top of page
CV_ALPER_2.jpg

Av. Dr . ALPER IŞIKAL

Kurucu & Yönetici Ortak

DENEYİM

Avukat Alper Işıkal, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1994 yılında mezun olmuş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda yüksek lisans bitirme tezini “Müşterek Avarya Halinde Sigortacının Sorumluluğunun Kapsamı” üzerine yazmıştır. Arabuluculuk sertifikası vardır.

 

1995 yılında avukatlık ruhsatını alarak, İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaya başlayan Av. Alper Işıkal; uzun yıllar ulusal ve uluslararası kurumlarda Avukat ve Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmış, deneyim ve birikimlerini daha geniş bir alanda ve kurumsal çerçevede müvekkillerinin hizmetine sunmak üzere Işıkal Hukuk Bürosunu kurmuştur. Av. Alper Işıkal’ın  Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Dava ve Takip Hukuku, Bankacılık ve Finans, Fikri Mülkiyet Hukuku, İmar Hukuku ile Enerji Hukuku alanlarında derin birikim ve deneyimi vardır. 

 

Av. Alper Işıkal,  Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği’nin kuruluşunu yürütmüş ve bu derneğin Denetim Kurulu’nda görev almıştır. Uluslararası Genç Avukatlar Birliği’nin (AIJA) üyesidir.

 

Yabancı dili İngilizcedir.

bottom of page